Det vi har sammen

Se her hvem der ikke kom ind

Foto: TV ØST

Her kan du se hvem der ikke kom ind fra regionen.

Liste A - Socialdemokraterne

Jeannie Thorving Hansen

Bodil Kornbek

Kaare Dybvad

Martin Leider Olsen

 
Liste B - De Radikale

Hans-Christian Andersen, Sorø

Linda Lundgaard Skov Kristiansen, Jerslev

Jan Heidebo, Jystrup

Jeppe Trolle, Roskilde

Mikkel Balle, Asnæs

Jon Ahrensbøll

Steen Erik Baldus

Kim Pagels

Kristian Stokholm

 

Liste C - Konservative

Chr. Wedell-Neergaard

Helle Sjelle

Ulla Margrethe Hansen

Anette Brix Andreasen

Kristian Egebæk Mortensen

Rune Kristensen

Linda Sommer

Brigitte Klintskov Jerkel

Helena Louise Cilius Vedholm

Mikkel Lundemann-Jensen

Samina Jasmin Shah

 

 

Liste F SF

Niels Brixvold, Borre

Torben Hansen, Nakskov

Anne Grethe Kamilles, Tappernøje

Thomas Warburg, København

Kim Raben, Roskilde

Christian Plank, Hvalsø

Meta Fuglsang, København

Flemming Stenild, Nysted

Jacob Christian Hvidhjelm

Michael Graakjær

 

Liste I - Liberal Alliance

Claus Berner

Andreas Hastrup

Vibeke Hellmann

Rikke Jakobsen

Torben B. Kjær

Rolf Larsen

Kisser Franciska Lehnert

Thomas Michelsen

Claus D. Nielsen

Anders Thorup

Thomas Westh

 

Liste K Kristendemokraterne

Christian Frovin Lorentzen, Dianalund:

Lisbeth Rask Nielsen, Nykøbing F:

Henning Østergaard-Christensen, Nyk.F :

Egon Bjarne Jakobsen, Næstved

Lis Kirsten Dam, Præstø

Bjarne Hartung Kirkegaard, Allinge

Mette Guldager Andersen, Slagelse

Egon Jakobsen

Per Kristensen

Arne Dunkan Olivius

 

Liste O - Dansk Folkeparti

Colette Brix, Charlottenlund.

MF Henrik Brodersen, Skælskør

Yvette Espersen, Lundby

Jeppe Jakobsen, Kalundborg

Merete Dea Larsen, Roskilde

Thomas Palmskov, Næstved

Dennis Bloch, København

Thorsten Larsen-Seul, Stenløse

 

Liste V - Venstre

Jan Wammen Dam

Troels Christensen

Flemming Møller

Peter Madsen

Claus Bakke

 

Liste Ø - Enhedslisten

Bente Ellebæk Borreskov, Maribo

Niels C. F. Rasmussen, Nakskov

Vibeke Greve Kristensen, Havdrup

Thomas Carsten Clausen, Boeslunde

Kurt Munck, Faxe

Birger Abrahamsen, Korsør

Tage Vestergaard, Stensved

Bruno Jerup, Næstved

Ivan Mott, Roskilde

Jørgen Randløv Madsen, Svebølle

Tip os Har du et godt tip?