Det vi har sammen

Kandidater i Guldborgsund KV09

Foto: TV ØST

Følgende kandidater er opstillede til kommunalvalget i Guldborgsund kommune

A - Socialdemokratiet

Kaj Petersen, Sakskøbing
Henning Kamper, Nykøbing F
Lars Kappe, Guldborg
Niels Henriksen, Nørre Alslev
Ole Bronné Sørensen, Stubbekøbing
Kim Grützmeier, Gedser
Ulla Petersen, Sakskøbing
Simon Hansen, Nykøbing F
Bo Abildgaard, Nykøbing F
Mogens Larsen, Sakskøbing
Ruben Jacobsen, Nykøbing F
Mona Bruhn, Guldborg
Connie B Larsen, Nørre Alslev
Bodil Marker, Stubbekøbing
Henriette Jensen, Nykøbing F
John Olesen, Væggerløse
Mikael Felbo, Sakskøbing
Marianne Brauner, Nykøbing F
Henrik N Nielsen, Kettinge
Henry Foged, Nørre Alslev
Preben Bonde, Nykøbing F
Henning Stange Jensen, Nykøbing F
Preben Rasmussen, Sakskøbing
Martin Pedersen, Nykøbing F
Palle Borst, Nysted
Jørn-Erik Rasmussen, Nykøbing F
Morten Friis Hansen, Eskilstrup
Bjarne Vanman Rasmussen, Nykøbing F
Pauline Porsmose, Nykøbing F
Sussie W Vallesholm, Øster Ulslev
Henrik Schjelde, Eskilstrup
Tom Hansen, Horbelev
Kristine Hebo Olsen, Nykøbing F

B - Det Radikale Venstre

Rikke Skuldbøl, Nørre Alslev
Henrik Gade, Eskilstrup
Jes V Larsen, Nykøbing F
Ole Wilcken, Nysted
Knud Erik Heller, Nykøbing F
Karen Samson, Nykøbing F
Bodil Dalmeijer, Bøtø
Sven Navntoft, Toreby L
Willem Dalmeijer, Bøtø
Helle Samson, Nykøbing F
Randi Haugaard, Sakskøbing
Dorte Bondo, Hasselø
Lise Bjerglund, Nysted

C - Det Konservative Folkeparti

Hans Aage Pedersen, Væggerløse
Bent Jørgensen, Nykøbing F
Bent Leonhard Pedersen, Nysted
Anders Stausholm, Nykøbing F
Flemming Werner Jensen, Sakskøbing
Anne-Grethe Jakobsen, Nykøbing F
Lene Uhrskov Nielsen, Nykøbing F
Flemming Pultz Egholm, Nykøbing F
Niels Corneliussen, Væggerløse
Thomas Vestergaard Christoffersen, Nykøbing F
Anne-Lise Becker, Sakskøbing
Benny Trillingsgaard, Stubbekøbing
Torben Samson, Nykøbing F
Søren Skotte, Nykøbing F

F - Socialistisk Folkeparti

Lene Hatt, Nykøbing F
Kim Winther Jensen, Gedser
Annemette Schønberg Johnsen, Nykøbing F
Franz Hohmann Mortensen, Øster Ulslev
Arne Jensen, Nykøbing F
C C Kristiansen, Toreby L
Niels Paaskesen, Nykøbing F
Niels Andersen, Nykøbing F
Annie Larsen, Nykøbing F
Lis Kaufmann, Gedser

G - Nyt Guldborgsund

John Brædder
Helle Munk
Poul-Henrik Pedersen
Erik Gaard
Martin Lohse
Lizzi Kauffmann Lund
Orla Petersen
John Hansen
Søren Krogh
Helle Granberg
Ole Fortnix
Christian Madsen
Rene Fjeldsøe Sørensen

I - Liberal Alliance

Thomas Liljeborg, Sakskøbing
Thomas Zimmermann, Eskilstrup
Kai Stennicke, Frejlev

K - Kristendemokraterne

Jacob Thyssen, Nykøbing F
Lisbeth Rask Nielsen, Nykøbing F
Henning Østergaard-Christensen, Nykøbing F
Jørgen Jørgensen, Ønslev
Jakob Blans, Stubbekøbing

O - Dansk Folkeparti

René Christensen
Birgit Holse
Lars Holse
Bjarke Rosenkilde
Annette Max
Ib Jørgensen

U - Borgernes Liste Guldborgsund

Edvard Traberg, Sullerup
Ulla Munksgaard, Bramsløkke
Bettina Kirstine Rasmussen, Idestrup
Marlene Mortensen, Kalø
Carsten Wulff-Clausen, Stubbekøbing
Thomas Jensen, Nykøbing F
Søren Skaaning, Eskilstrup
Lars Juul Andersen, Nykøbing F
Lars Erdmann, Moseby
Anders Zebbelin, Kettinge
Tommy Larsen, Falkerslev
Eva Pedersen, Nykøbing F
Anders Møller, Barup
Betina Mærsk, Gedser

V - Venstre, Danmarks liberale parti

Flemming Jantzen, Nykøbing F
Jens Erik Boesen, Sydfalster
Anne Svendsen, Nysted
Janne Hansen, Sakskøbing
Arne Graae Jensen, Nørre Alslev
Claus Bakke, Nykøbing F
Jens Lautrup Nørgaard, Nykøbing F
Torben Matthiesen, Stubbekøbing
Lars Bo Petersen, Nykøbing F
Nicklas Thorsen, Nykøbing F
Hans Peter Palle, Vester Ulslev
Lisa Bach Johansen, Toreby
Anders Lejre, Nørre Alslev
Peder Bring, Stubbekøbing

Ø - Enhedslisten De Rød-grønne

Jørgen Ove Rasmussen, Nykøbing F
Christian Tastrup, Horbelev
Eva Kobberrød, Nykøbing F

Tip os Har du et godt tip?

Hent vores nye TV ØST Play App
Hent vores nye TV ØST Play App
Hent vores nye TV ØST Play App