Det vi har sammen

Grundlovstaler i regionen

Foto: TV ØST

Her er en oversigt over en række taler i løbet af dagen i regionen.

Fejø:
14.00: Flemming Bonne (SF), præstegårdshaven storemosevej 109.

Herlufmagle:
Kl. 10.00: Søren Gade (V), Broksø Gods.
Kl. 10.00: Karsten Nonbo (V), Broksø Gods.

Holbæk:
14.00: Jacob Jensen (V), Bakkekammen 35.
13.00: Søren Krarup (DF), Maglesø, Maglesøvej 6.

Horslunde:

15:00: Flemming Møller (V), Reventlow-Parken, Pederstrupvej 124.

Hørve:
16.30 Helle Thorning (Soc.dem.), Vallekilde Højskole, Hørve.

Kalundborg:
12.30-14.30: Brian Mikkelsen (Kons), Poul Nielsen (erhvervschef), Lynggårdsstien 3.

Mern:

12.00: Flemming Møller (V), Lilliendal Gods, Lilliendal 1.

Nykøbing Sjælland:
14.30: Kristian Jensen (V), Odsherred Teatercenter.
16.30: Jacob Jensen (V), Teatercentrets have Annebergparken.

Nysted:
11.00-14.00: Christian Wedell-Nergaard (Kons), Bent Petersen (byrådsmedlem), Skansen.

Næstved:
14.30-16.30: Helge Adam Møller (MF), Plænen mellem Kompagnihuset og Tuesens Badstue v/Susåen, Kompagnistræde 1.

Præstø:

09.00-12.00: Christian Wedell-Nergaard (Kons), Søren Nybo (byrådsmedlem), Parken på Bellevue, Bellevuevej 3.

Ringsted:
13.30: Louise Schack Elholm (V), Adamshøj Gods, Ringsted.
12.00: Karen Ellemann (V), Adamshøj Gods, Ringsted.
12.00: Malou Aamund (V), Adamshøj Gods, Ringsted.
13.15: Ole Sohn (SF), Ringsted Produktionshøjskole, Haraldstedvej 47.

Rødby:
11.00: Henrik Høegh (V), Hyldtofte Østersøbad, Hyldtofte Strandvej v. diget.

Skælskør:

12.30-14.30: Niels Bo Jørgensen (Kons, borgmesterkandidat), Steen Knuth (Venstre, borgmesterkandidat), Claus Berner (Kons, folketingskandidat), Troels Christensen (MF), Borreby Gods, Borrebyvej 47.

Sorø:
14.00-16.00: Gert Jørgensen (Kons, borgmesterkandidat), Brian Mikkelsen (Kons), Sorø Konservative vælgerforening.
16.00: Louise Schack Elholm (V).

Stevns:
15.00: Tværpolitisk (kommunalpolitikere), v. Gjorslev Bøgeskov.

Toreby:
13.30: Henrik Høegh (V), Fuglsang Park, Nystedvej 75.

Tip os Har du et godt tip?